بست داربست

بست داربست ، قیمت بست داربست و فروش انواع بست

download 7قیمت بست داربست

برای داربست بندی یک سازه موقت با داربست فلزی نیاز به مواردی همچون لوله داربست ، بست داربست ، مغزی داربست و اتصال داربست می باشد.

قیمت بست داربست بستگی به نوع بست و وزن آن دارد برای اطلاع از قیمت ها با شماره های تماس شرکت  عرشیا داربست تماس بگیرید.

مراحل تولید بست داربست فلزی

بست های داربست از جنس چدن داکتیل و در اوزان ۱٫۳۰۰ گرم الی ۱٫۶۵۰ گرم ، در برندهای مختلف که معروف ترین آنها ایران بست می باشد تولید می گردد.

بست چهارپیچ دارای ۲ عدد برگه و ۱ عدد کنده می باشد

این قطعات توسط ۴ عدد پیچ و ۴ عدد مهره و ۴ عدد واشر مونتاژ می گردد.

مراحل تولید بست چهارپیچ عبارتند از : ریخته گری قطعات کنده و برگ ، خرد کردن و جداسازی قطعات ، ماشین کاری قطعات ، شات کردن قطعات ، کنترل کیفی قطعات و پلیسه گیری ، مونتاژ ، کنترل کیفیت محصول مونتاژ شده ، بسته بندی .بست چهارپیچ برای اتصال دو لبه لوله به حالت تقاطعی و ۹۰ درجه در تمام سطوح کاری کاربرد دارد

انواع بست داربست

بست داربست در چند مدل تولید می گردد که هر کدام در جای خود کاربرد دارد بیشترین مدلی که مورد استفاده قرار می گیرد یست داربست ۴ پیچ است.

از دیگر مدل های بست داربست به موارد زیر می شود اشاره کرد:

  1. بست داربست چهار پیچ
  2. بست تک پیچ
  3. بست دو پیچ
  4. بست گردان
  5. بست h

داربستdownload 4                                                                                    از معروف ترین برند ها به جز کارخانه ایران بست داربست می شود به فولاد شرق و فولاد بست اشاره کرد. که تولید کننده بست فولادی هستند، البته قیمت بست داربست فولاد بست از ایران بست گران تر است.

بست چهار پیچ دو عدد لوله داربست را به صورت ۹۰ درجه به هم وصل می کند برای اینکه بتوان زاویه لوله را تغییر داد از بست گردون استفاده می شود. معمولا وزن بست گردان یا بست گردون داربست نسبت به بست های دیگر سنگین تر است.

بست دو پیچ کاربرد زیادی ندارد و به همین خاطر تولید آن معمولا طبق سفارش انجام می شود.

بسته بندی این محصول معمولا در داخل کیسه و به صورت ۲۰ تایی می باشد.

در خرید بست داربست به این موارد توجه کنید

معمولاً دو گروه برای خرید داربست اقدام می کند که گروه اول پیمانکاران حرفه‌ای هستند و گروه دوم کسانی هستند که به فکر استفاده از داربست اجاره ای به عنوان کسب درآمد هستند. این دو گروه باید بست داربست را به عنوان یکی از متعلقات مهم انتخاب کنند و در ادامه خواهیم گفت که باید به چه نکاتی توجه کنند:

 تنوع در طراحی در نظر گرفته شده برای بست ها

این احتمالا اولین و مهمترین فاکتور تاثیرگذار در خرید بست داربست است که هم ویژگی‌های فنی و هم ویژگی های ساختاری آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

مثلاً در بندهای قبلی اشاره کردیم که برای این بست ها مدل های تک و دو پیچ و همچنین چهار پیچ در نظر گرفته شده که محل بکارگیری هر کدام از آنها با یکدیگر متفاوت است. ضمن اینکه طراحی بست گردان و بست h نسبت به مدل های دیگر متفاوت بوده و این به پیمانکاران در پیاده‌سازی داربست های مختلف کمک می کند. پس در وهله اول این طراحی را در نظر بگیرید تا به کمک آنها امکان تغییر زاویه داربست را داشته باشید.

وزن بست داربست و جنس آن ها

شرکت های تولید کننده بست داربست یا تولید کننده اتصالات داربست برای تولید متعلقات داربست ها مانند بست داربست از چدن داکتیل استفاده می کنند.

چدن داکتیل یک نوع آلیاژ بسیار محکم از آهن است که مقاومت کششی بسیار بالایی دارند و توانایی تحمل وزن آن بالاست.

در ضمن با توجه به تغییراتی که در اندازه بست های به وجود می آید، تغییراتی در وزن آنها هم رخ می دهد که طبیعتاً معیار انتخاب ما محسوب می شوند. این موضوع می تواند وزن نهایی داربست و در نتیجه میزان باربری آن را هم تحت تاثیر قرار دهد.

طراحی داربست را در نظر بگیرید

در حین اجرای داربست در پروژه های ساخت و ساز ممکن است تغییرات متفاوتی در جهت قرار گیری لوله ها به وجود بیاورید که برای بستن آنها به یکدیگر باید از یک نوع بست خاص استفاده کنید.

مثلاً در برخی موارد استفاده از بست دو پیچ کفایت می‌کند، اما در برخی از پروژه ها باید از بست گردان چهارپیچ استفاده شود تا به‌خوبی فضا را پوشش دهد. این یعنی شما در هنگام خرید بست باید به شکل دقیق بدانید که به دنبال چه محصولی هستید و قرار است که چه کاری برای شما انجام دهد.

 قیمت بست داربست

فاکتور مهم دیگری که احتمالاً در جریان خرید بست داربست به آن توجه می‌کنید، قیمت پیشنهاد شده از طرف شرکتهای فروشنده است.

طبیعتاً این قیمت‌گذاری بر مبنای فاکتورهای مختلفی مانند جنس بدنه و اندازه آنها صورت می گیرد. در کنار آن باید موارد دیگری مانند نوع طراحی صورت گرفته برای بست و همچنین شکل در نظر گرفته شده برای آن را در نظر بگیریم که طبیعتاً به انتخاب ما کمک می کند.

bast2

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.