پیمانکار اسکلت بتنی در رشت

پیمانکار اسکلت بتنی در رشت


تاریخچه داربست

تاریخچه استفاده از داربست به آغاز تمدن بشری و ساختن بناهای مرتفع مربوط می‌شود. افراد بر این باورند که مصریان باستان، اهرام را به وسیله داربست از جنس الوار ساخته‌اند.

امروزه کاربرد داربست عادی است. داربست لوله‌ای از دهه‌ی ۵۰ میلادی در صنعت ساختمان ‌سازی مورد استفاده بوده و قدرتمند و سبک است. این نوع داربست بدون نیاز به پیچ و مهره سرهم بندی می‌شود، فلز به کار رفته درآن معمولا فولاد و یا آلومینیوم است.

داربست فولادی استحکام و قدرت بیشتری دارد و با داشتن میزان کشش مشخصی از ترک‌خوردگی آن جلوگیری می‌کند. فولاد قدرت تحمل بار زیاد را داشته و کارگران می‌توانند از آن برای حمل و نقل سنگین استفاده کنند. داربست به قدرت ساختاری نیاز دارد، بنابراین فولاد برای سازه‌های مرتفع یک ضرورت محسوب می‌شود.

داربست ها از زمان بسیار قدیم استفاده شده انداولین استفاده ثبت شده در ساخت سازه های باستانی در «سرزمین تمدن» مصر است.

تاریخچه داربست

تاریخچه داربست

 

. داربست یکی از حیاتی ترین اجزای پروژه های ساختمانی و همچنین سایر عملیات صنعتی و تجاری استاگر چه هدف از کاربرد آن باقی می ماند، انواع داربست های مورد استفاده در طول زمان تکامل یافته استتغییرات عمده ای در ساخت داربست ها و آنچه امروز داربست ها است، در مواد مورد استفاده استدلیل اصلی این تغییر در مواد از چوب بامبو و داربست های سنتی به داربست های فلزی و آلی مدرن ایمنی است.

مصر خانه های بزرگی از ساختار های باستانی عظیم است که بسیار قابل توجه هستند و گفته می شود که آنها سال ها پیش توسط بیگانگان ساخته شده اند. با این حال، در حقیقت، مصر باستان و دیگر تمدن های باستانی دارای دانش مهندسی و ساخت و ساز بودند که بسیار دورتر از زمان خود بودند. اهرام مصر و مجسمه های مصر باستان توسط برده ها / کارگران تحت فرمانروایی فرعون ها ساخته شده است.

آنها از داربست چوبی برای بالا بردن سنگهای بزرگ استفاده می کردند و آنها را در مکان های مناسب قرار می دادند، که توسط مهندسین بسیار ماهر هدایت می شد. این داربست های چوب نیز به عنوان پایه ای برای کارگران استفاده می شود تا از مجسمه های مفصلی از سنگ های بزرگ و یا بلوک های سنگی، از بالا به پایین، پیچیده شوند

( تاریخچه داربست )

با حرکت به شرق دور، به کشورهای مانند چین و هند، نه به همان اندازه به عنوان مثال مصر باستان، بامبو و قطب چوب در ساخت و ساز استفاده شده استاستفاده از بامبو و قطب چوب برای ساخت بسترها دهه ها، شاید حتی چندین قرن پیش، ادامه دارد و در برخی از نقاط شرق همچنان شایع است

بامبو بسیار انعطاف پذیر، قوی و با دوام است، قادر به تحمل وزن سنگین هنگامی که به طور مناسباستفاده از داربست های بامبو در ساخت و ساز به دلیل مقاومت بالا و قدرت آن، ایده آل بودقطب بامبو یا چوب با استفاده از طناب به هم متصل شدند تا مانع از لغزش و کشیدن آنها شوند و ساختار قوی و پایدار را تشکیل دهند

اگر چه، در زمانیکه فولاد در اکثر کشورها و اغلب شرکت های ساختمانی تصویب شد، هنوز بسیاری از چوب های بامبو و چوب برای ساخت بستر های چوبی استفاده می کنند.

فروش داربست در تهران

فروش داربست در تهران

پیشرفت های پیش رو، داربست ها هرگز متفاوت، امن و یا امن تر از آن است که امروز هستندداربست مدرن یا پایه ای از آنچه امروز داربست است، ابتدا در اوایل قرن بیستم معرفی شداین داربست ها شامل تسمه های فلزی مانند چفت و بست بود و برای جایگزینی طناب ها برای نگهداری داربست معرفی شدند

( تاریخچه داربست )

با گذشت زمان و پیشرفت سریع در هر حوزه، از طریق نوآوری و پیشرفت که از سوی عصر صنعتی به وجود آمد، در بخش ساخت و ساز تغییری یافتالزامات داربست متنوع و متناسب با ساخت و ساز ساختمان های بلند و آسمان خراش ها بودبرای برآوردن این الزامات، داربست های فلزی، فولادی و آلی طراحی و ساخته شدند.

( تاریخچه داربست )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.