خرید بست داربست

خرید بست داربست

یکی از تجهیزاتی که در ساختمان سازی، سوله سازی و بسیاری از بخش های صنعت برای ساخت بنا و یا دسترسی به ارتفاع های بیش از دو متر مورد استفاده قرار می گیرد، لوله و تجهیزات داربستی است. لوله داربستی (Scaffolding Pipe) لوله های درزداری هستند که از ورق های کربن استیل با گرید های ST35 و یا ST37 ساخته می شوند. این ورق های فولادی در بازار با نام ورق سیاه نیز شناخته می شوند؛ به همین جهت به لوله داربستی، لوله داربستی سیاه نیز می گویند. لوله های داربست برای انتقال سیال کاربرد ندارند؛ بنابراین تست ها و آنالیز هایی که بر روی دیگر لوله های فولادی انجام می شود، بر روی لوله داربست صورت نمی گیرند. همانند اکثر تجهیزات صنعتی لوله های داربستی نیز دارای ابعاد پیش فرض و موجود در بازار هستند. لوله های داربست در طول های 3 و 6 متر و ضخامت های 2، 2.5 و 3 میلی متر تولید می شوند. برای ساخت سازه های داربستی علاوه بر لوله به تجهیزات دیگری به اسم بست داربست نیاز داریم. بست داربست دارای انواع گوناگونی است که در این مقاله قصد داریم به توضیح کامل آن ها بپردازیم.

خرید بست داربست بست داربست

ساخت سازه های داربستی جهت انجام ساختمان سازی و یا هر فعالیت دیگری که نیاز به دسترسی به ارتفاع های بیش از 2 متر دارد، کاربردی است. همانطور که می دانیم برای ساخت سازه داربستی نیاز به لوله داربست و بست داربست است. در اصل لوله ها به وسیله بست های داربستی به یکدیگر متصل و محکم می شوند. بست داربستی خود دارای انواع گوناگونی است که هر یک برای موقعیت های خاصی کاربرد داشته و باید به طور صحیح مورد استفاده قرار گیرد.

105 1انواع بست داربست

بست دو پیچ

بست های دو پیچ برای اتصال لوله های داربست به صورت تقاطعی کاربرد دارند. بست های دو پیچ همانطور که از نامشان نیز مشخص است، برای متصل شدن تنها نیاز به دو پیچ دارند و نسبت به دیگر بست های داربستی برای نصب احتیاج به مدت زمان کمتری دارند. این سرعت در نصب این بست های دو پیچ سبب شده تا بسیار پرکاربرد باشند. وزن تقریبی بست دوپیچ که از داکتیل نشکن ساخته شده، 1400 گرم است.

بست چهار پیچ

یکی از بست های بسیار پرکاربرد در سازه های داربستی، بست چهارپیچ است و همانند بست دو پیچ برای اتصال لوله ها به صورت تقاطعی و با زاویه 90 درجه کاربرد دارند. جنس بست داربست چهار پیچ از جدن نشکن یا داکتیل است و هر بست وزنی بین 1300 تا 1650 گرم دارد. برای نصب بست چهار پیچ نیاز به دو برگه، چهار عدد پیچ، چهار عدد مهره و چهار عدد واشر داریم.

بست گردان

بست گردان این امکان را فراهم می کند تا دو لوله متقاطع بر روی هم حرکت داشته باشند، و همانند دو بست قبل نیاز نیست حتما زاویه بین دو لوله 90 درجه باشد. به همین سبب بست گردان با نام بست 360 نیز شناخته می شود و دارای انواع 2 پیچ، 4 پیچ، 6 پیچ و 8 پیچ است. بیشترین استفاده بست های گردان در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه هاست. جنس بست گردان یا همان بست 360 درجه از چدن نشکن بوده و دارای وزن تقریبی 1750 است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.