فروش داربست

خرید داربست

لوله داربست ، لوله ای از جنس ورق سیاه نورد گرم که در تمامی مکان هایی که  ساخت و ساز در حال انجام است، برای بالا بردن ایمنی کار ، آسان تر کردن و سرعت دادن به آن به وسیله ساخت سازه های فلزی موقت مورد استفاده قرار میگیرد.

لوله داربست که با نام اسکافلد هم میان بازارین رواج دارد،  به وسیله گیره ، قالب و بست های مخصوص ، به صورت عمودی و افقی به هم متصل میشوند تا کارگران بتوانند به راحتی به ساخت سازه داربست بپردازند.

مهمترین نکته در ساخت سازه های داربستی ، استفاده از یک شخص مخصص جهت برپایی داربست میباشد. زیرا در صورت خطا در نصب لوله داربست ، احتمال فروپاشی و بروز خسارات جانی بسیار زیاد است.

شرایط خرید داربست

خرید داربست

خرید داربست

حتماً در کوچه و محله‌ی شما هم ساختمان چند طبقه‌ای ساخته شده است. از جایی به بعد برای تکمیل ساختمان، یک سازه‌ی فلزی که از میله‌های متصل به هم ساخته شده است، لازم است. به این سازه، «داربست» می‌گویند.

هر سازه‌ی داربست، از دو قسمت لوله‌ی داربست و بست تشکیل شده است. اسکلت داربست از تعدادی لوله که از جنس فولاد هستند، ساخته می‌شود. لوله‌های داربست از جنس استیل درزدار هستند.

استیل یک آلیاژ از فولاد است. یعنی یک ماده‌ای که از مشتقات فولاد (در حقیقت با تغییر دادن درصد عناصر آلیاژ فولاد) محسوب می‌شود. استیل مقاوم است و در مقابل رطوبت زنگ نمی‌زند. برای همین شما شاهد به کار بردن ورق‌های استیل در ساخت لوازم آشپزخانه که فوق‌العاده با رطوبت سر و کار دارند (مثل سرویس قابلمه و کفگیر و ملاقه و …) هستید.

لوله‌هایی که از جنس فولاد (و البته مشتقات آن) ساخته می‌شوند، می‌توانند درزدار یا بدون درز باشند. دقیقاً همان‌طور که از نام‌گذاری آن‌ها پیداست، لوله‌های درزدار، یک درزی در ساختمانشان وجود دارد.

این همان دو لبه‌ی ورقه است که زمانی که خم شده تا تشکیل لوله بدهد، به وجود آمده است. حال ما بیان کردیم که لوله‌های داربست هم از نوع درزدار هستند. یعنی درز اتصال دو لبه‌ی ورق در آن‌ها پیداست.

لوله‌های درزدار در دو نوع سبک و سنگین ساخته می‌شوند و نوع سنگین آن بهتر است. این لوله‌ها در اندازه‌های مختلفی وجود دارند که با اتصالاتی تشکیل شده از پیچ‌ها و بست‌های مخصوص به همدیگر متصل می‌شوند.

معمولاً ابعاد لوله‌های داربست، بین ۳ الی ۶ متر با قطر داخلی ۴۸ میلی‌متر و ضخامت حدودی تا ۵ میلی‌متر می‌باشد. از آن‌جایی که ضخامت اغلب مدل‌هایی که از لوله داربست استفاده می‌شود، ۵ میلی‌متر است، به این لوله، لوله ۵ هم گفته می‌شود.

خیلی جاها، ممکن است لوله‌های داربست را رنگ کنند. این کار به هدف افزایش دید در هر هنگام از شبانه روز انجام می‌شود. ناگفته نماند که از لوله‌های داربست به هیچ عنوان برای انتقال سیالات استفاده نمی‌شود و تنها برای برپاشدن سازه‌های داربست کاربرد دارند.

انواع بست‌هایی که در زمان خرید داربست و برای اجرای داربست به کار می‌روند، عبارتند از:

  • بست دو پیچ
  • بست چهار پیچ
  • بست گردان

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.