خرید لوله داربستی

خرید لوله داربستی

در این مقاله به بررسی نکاتی می پردازیم که بتوانید در زمینه خرید لوله داربستی، راهنمای کاملی داشته باشید. باید بدانید که راهنمای خرید لوله داربستی بسیار ساده خواهد بود و پیچیدگی نخواهد داشت زیرا لوله های داربستی دارای تنوع بالایی نیست.

اگرچه این محصول دارای انواع مختلفی نیست اما از آن جایی که این محصول در ارتباط مستقیم با جان مردم است، بایسته است در هنگام انتخاب این مقاطع، دقت فراوانی داشته باشیم و به تمام نکاتی که در این مقاله بسنده نکنیم و از مراجع و سایت های دیگر نیز به دنبال نکات لازم در مورد خرید این محصول باشیم.

خرید لوله داربستی

لوله داربستی چیست و چگونه ساخته می شود؟

لوله داربستی سیاه یا Scaffolding Pipes یک لوله درزدار است که با ورق ST35 یا ST37 تولید می شود. از لوله های داربستی در سازه های داربست استفاده می شود.

معمولاً داربست ها در ساختمان سازی به عنوان اسکلت سازه استفاده می شوند.

لوله داربستی همانند سایر لوله های صنعتی دیگر ساخته و تولید می شود. ابتدا ورق های مستطیلی شکل از غلتک هایی عبور می کنند و به صورت رول شده در می آیند.

ورق هایی که به شکل لوله درآمده اند و لبه های آن ها به هم دیگر نزدیک شده است، توسط دستگاه های مشخصی جوشکاری می شوند و به یکدیگر متصل می شوند.

این نوع لوله ها برخلاف سایر لوله های درزدار ، تست گاز یا تست آب را نمی گذارنند زیرا این لوله ها در انتقال سیالات نقشی ندارند.

از آنجایی که این لوله ها تست نمی شوند به لوله های تست مردود یا پلیسه معروف هستند. باید توجه داشت که نگذراندن تست های فشار آب یا فشار گاز به این معنا نیست که این لوله به طور کلی مورد تست قرار نمی گیرند بلکه تنها این لوله ها تست های هیدرواستاتیکی را پاس نمی کنند و در عوض مقاومت این لوله ها در برار فشار ارزیابی می شود.

نکات قبل از خرید لوله داربستی

همان طور که در قسمت های قبل ذکر شد، لوله های داربستی انواع گوناگونی ندارند و کاربرد محدودی دارند اما حجم استفاده شده از این لوله ها بسیار زیاد است.

آنقدر حجم استفاده شده از این محصولات زیاد است که تقریباً یافتن کسی که این لوله را ندیده باشد، امری غیر ممکن است. از لوله های داربستی که جزو لوله های صنعتی محسوب می شوند، به عنوان وسیله ای برای انتقال محصولات استفاده نمی شود اما برای حفظ سلامت جان افراد باید توجه خاصی به این لوله ها داشت.

سایز لوله های داربستی

لوله های داربستی در سایز 1.2 1 اینچ و در ضخامت های 2، 2.5 و 3 میلیمتر عرضه می شوند. معمولا این لوله ها در طول 6 متر به بازار عرضه می شوند اما می توان این لوله ها را در طول 3 متر نیز در بازار یافت.

چگونگی خرید لوله داربستی

لوله داربستی به علت مصرف بالایی که در ساختمان سازی و پروژه های ساخت و ساز دارد، نیاز به یک راهنمای خرید و یک مشاوره برای خرید دارد پس این بخش می تواند کمک به سزایی به شما در خرید این محصول بکند. همانند سایر محصولات تولید شده در ایران عوامل گوناگونی بر قیمت لوله داربستی می تواند تاثیر گذار باشد. از این عوامل می توان جنس لوله، وزن لوله و ضخامت لوله را نام برد.

همچنین از طرف دیگر عوامل گوناگون دیگری همچون نوسانات بازار و قیمت دلار می تواند بر روی قیمت لوله داربستی تاثیرگذار باشد؛

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.