21 اجزای داربست

21 اجزای داربست


خرید و فروش لوله و اتصالات داربست

لوله داربست چیست؟

لوله داربست برای ایجاد یک سازه ی فلزی به کار می رود و سازه فلزی نیز برای ساخت و ساز ساختمان و نما کاری ساختمان به کار می رود. استفاده از لوله داربست برای این است که کارگران و پیمانکاران به راحتی به نقاط دشوار دسترسی داشته باشند. لوله داربستی با نام لوله ۵ نیز شناخته شده اند. اما به طور کلی لوله های فلزی از ابعاد ۳ متری، ۶ متری نیز در بازار وجود دارند.

ساختمان ها چون در متراژ های متفاوتی ساخته می شوند پس به لوله داربست با ابعاد کوچک تر و بزرگ تر نیز نیاز می باشد. لوله های داربست از فولاد سیاه رنگ  تولید می شوند. این لوله ها به عنوان داربست کاربرد دارند و برای این است که تخته زیر پایی را روی لوله ها قرار دهند و به قسمت ها مختلف ساختمان دسترسی پیدا کنند.

لوله ها با کمک بست داربست به یکدیگر متصل می شوند. لوله های داربستی دارای وزن های مختلفی می باشند. لوله داربست استاندارد با قطر خارجی ۴۸ میلی متر و ضخامت ۲٫۵ میلی متر و طول ۶ متر در بازار موجود می باشد. این لوله داربست بیش ترین کارایی را دارد.

خرید و فروش لوله و اتصالات داربست

خرید و فروش لوله و اتصالات داربست

فرمول محاسبه وزن لوله

با کمک فرمول محاسبه وزن لوله، می توانید به راحتی قیمت و وزن لوله ۵ داربستی را حساب کنید.
برای محاسبه ی وزن لوله داربست با یک روش سریع می توانید از فرمول زیر استفاده کنید:
قطرخارجی لوله (میلی متر) *۱۴۷*ضخامت لوله (میلی متر) تقسیم بر ۱۰۰۰= وزن شاخه ۶ متری

وزن لوله داربست ۶ متری  با ضخامت ۲ میل حدود ۱۴٫۵ کیلوگرم هست.

وزن لوله داربست ۶ متری با ضخامت ۲٫۵ میل حدود ۱۷٫۵ کیلوگرم هست .

نکات مهم در هنگام نصب داربست

در نصب داربست، پایه های عمودی در استحکام داربست نقش بسیار مهمی دارند و باید فاصله استاندارد بین پایه ها حتماً رعایت گردد، اندازه فاصله ۲ متر می باشد.
زمانی یک داربست استاندارد و با کیفیت محسوب می گردد که بعد از نصب تمامی پایه ها در یک خط مستقیم مشاهده شود.
میزان باری که داربست ها می تواند تحمل کند باید چهار برابر بار اعمال شده بر روی داربست باشد.

لوله های افقی در داربست به کار می روند که برای استوار ماندن لوله های عمودی و تحمل بار بیش تر داربست می باشد.
بست ها که برای اتصال لوله های عمودی و افقی به یکدیگر به کار می رود، از جنس چدن می باشند و باید همیشه روغن کاری شوند.
هنگام نصب داربست و هنگام گذاشتن تخته زیرپایی روی داربست تمام نکات ایمنی را رعایت کنید و بست ها را چک کنید که محکم باشند.

قیمت و وزن لوله ۵ داربستی

قیمت لوله داربستی امروز با توجه به اینکه نرخ ارز مدام در حال تغییر می باشد، ثابت نیست. بنابراین نمی توان قیمت مشخصی را اعلام کرد. می توانید برای اطلاع از قیمت و وزن لوله ۵ داربستی با ما تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های ما استفاده کنید.

انواع لوله داربست و وزن لوله داربست

لوله داربست با ضخامت و وزن های مختلف تولید می شود.

پر کاربرد ترین نوع لوله داربست، لوله داربست های ۱۷ کیلویی و ۱۴ کیلویی هستند که بیشتر مورد استفاده برای داربست بندی و کارهای صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

۵ نوع لوله در کارخانه های مختلف تولید می گردد از بین این ۵ نوع لوله داربست نوع ضخامت ۲ میل و ضخامت ۲٫۵ میل بیشترین کاربرد را دارند و خرید و فروش و تولید این دو نوع لوله بیشتر انجام می گیرد.

طول کلیه لوله های داربست تولید شده در کارخانه ۶ متر می باشد در صورتی که به ابعاد کمتر یا بیشتر نیاز دارید می توان کاهش یا افزایش داد.

در صورتی که لوله داربست کمتر از ۶ متر نیاز دارید می توانید با استفاده از دستگاه های برش لوله به اندازه های دلخواه و کاربردی برش بزنید و در صورتی که نیاز به طول بیشتر از ۶ متر دارید به راحتی با استفاده از اتصال داربست متوانید دو عدد لوله را به هم متصل کنید.

اتصالات داربست 

یک سازه داربست بندی شده تشکیل شده از لوله داربست – بست داربست و اتصال داربست می باشد.

اتصالات داربست شامل بست داربست (که خود انواع و اقسام مدل های مختلفی دارد. اتصال داربست (که در دو نوع ۱۷ سانتی و ۲۰ سانتی موجود می باشد) و مغزی داربست مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله داربست در کارهای ساختمانی به عنوان پشت بند افقی یا قائم در سازه های بتنی یا برای داربست بندی استفاده میشود

لوله داربست بیشتر برای پشت دیوارها ویا زیر سقف دالهای بتنی یا زیر پودرها و بستن به پشت قالبهای دور سقف و اجرای داربست و برای مهار دیوار یا ستون و یا چیزهای دیگر  در سازه های بتنی قابل استفاده می باشد.

لو له ها به صورت شاخه ۶متری در کارخانه تولید می شود وزن لوله داربستی در ۱۷٫۵ سنگین و ۱۴٫۵ سبک می باشد.لوله های سنگین با ضخامت ۲٫۵ مبل و لوله های سبک با ضخامت ۲ میل می باشد.

بهتر است برای اجرای ساختمان های بتنی از لوله های ۲٫۵ میل با وزن ۱۷ کیلوگرم استفاده شود.

لوله های سنگین در برابر بتن ریزی و فشار بتن مقاومت زیادی نسبت به لوله های سبک دارند.

داربست یک سازه چوبی یا فلزی موقتی است که برای دسترسی به نقاط دشوار به هنگام ساخت یا تعمیر ساختمان‌ها و دیگر سازه‌ها بکار می‌رود.

داربست‌ها که از لوله های فلزی و چوبی ساخته می‌شوند گاه به عنوان تکیه‌گاه برای بخشی از دیگر سازه‌ها هم استفاده می‌شوند.

ساخت داربست‌ها مهارت ویژه‌ای نیاز دارد زیرا در صورت فروریختن یک داربست خطر تلفات جانی بسیار زیاد است.

خرید و فروش لوله و اتصالات داربست

خرید و فروش لوله و اتصالات داربست

چگونه شرکت فروش لوله داربست را انتخاب کنیم؟

باید قبول کنیم که اعتماد به شرکت های مختلف برای فروش داربست بسیار سخت است و افراد زیادی هستند که به عنوان لوله داربست فروشی فعالیت می کنند. اگر شما در زمینه خرید لوله داربست تجربه کافی نداشته باشید، به احتمال زیاد هم از لحاظ انتخاب مواد اولیه و هم از لحاظ نحوه بستن بخش‌های مختلف داربست دچار مشکل می شوید.

اگر برخی از سایت‌های اینترنتی را بگردید آگهی های مختلفی در رابطه با داربست فروشی می بینید و شما به عنوان خریدار لوله داربست می توانید نمونه های مختلف آنها را بررسی کنید. چیزی که در اینجا کار شما را سخت می‌کند این است که هیچ دیدگاهی در مورد محصولات آنها ندارید و ممکن است در انتخاب محصول دچار مشکل شوید.

این در حالی است که برخی از شرکت‌ها مانند لوازم داربست عرشیا اقدام به فروش فوری لوله داربست می‌کنند که هم برای اطلاع از قیمت داربست به شما کمک می‌کند و هم مطمئن هستید که محصول نهایی را از یک شرکت مطمئن و حرفه ای خریده اید.

البته باید این نکته را متذکر شویم که شما در هنگام انتخاب لوله داربست باید اطلاعات مقدماتی و اولیه را در اختیار شرکت‌ها قرار دهید تا محصول نهایی با کیفیت مورد نظر شما همکاری داشته باشد.

قیمت لوله داربست به چه چیزی بستگی دارد؟

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که احتمالاً در هنگام خرید لوله داربست با آن مواجه می‌شوید این است که لوله داربست چند کیلو است. در واقع ویژگی های فنی و مشخصات ظاهری لوله ها مشخص می کند که توانایی تحمل بار آنها به چه صورت است و به همین دلیل وزن آنها هم تغییر می کند. به این دلیل شما در بازار می‌بینید که قیمت لوله داربست ۶ متری با قیمت لوله ۵ داربستی متفاوت است.

نکته جالبی که در هنگام خرید لوله داربست به شما کمک می کند این است که شما بعد از اطلاع از قیمت لوله داربست ۱۷ کیلویی به راحتی می توانید تشخیص دهید که لوله داربست چند اینچ است و از چه فلزی برای ساخت آن استفاده شده است.

بنابراین قیمت لوله داربست ۳ متری کمتر از قیمت لوله داربست ۶ متری خواهد بود و این هم به مشخصات فنی و هم به مشخصات ظاهری آن ها بستگی دارد.

شرایط استفاده از لوله داربست

داربست ها بهترین انتخاب ممکن برای کار در ارتفاع هستند و وقتی که از بست لوله برای نگهداری آنها استفاده می شود به راحتی می توان لوله و اتصالات داربست را برای ارتفاعات مختلف تنظیم کرد. نکته‌ای که در اینجا اهمیت دارد این است که شما قرار است به همراه داربست فلزی از چه تجهیزاتی استفاده کنید و شرایط فنی آنها به چه صورت است.

به عنوان مثال شما برای جک سقفی می توانید از لوله درزدار استفاده کنید. این در حالی است که اگر داربست های فلزی از ارتفاع مشخصی بالاتر بروند و فشار بیشتری به آنها وارد شود، امکان استفاده از لوله های درزدار وجود ندارد و استحکام مکانیکی آنها به شکل چشمگیری پایین تر می آید.

در حقیقت خرید لوله های داربستی همانند انتخاب قالب بتن حساسیت‌های خاص خود را دارد و باید قبول کنیم که مشخصات فنی قالب فلزی بتن با قالب چوبی یا قالب پلاستیکی متفاوت است. این یعنی شما ممکن است برای ساخت چهار پایه فلزی از لوله سپاهان استفاده کرده باشید یا از محصولات سایر شرکت ها کمک گرفته باشید که در این صورت مشخصات فنی آنها با یکدیگر متفاوت است و شرایط استفاده از داربست ها را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

متعلقات مورد نیاز برای داربست بندی

وقتی که قصد پیاده سازی داربست برای یک سازه بزرگ را دارید لازم است که به چند فاکتور توجه کنید که یکی از آنها متعلقات استفاده شده به همراه داربست است. با توجه به انواع بست و شرایط داربست ساختمان می توانید نوع لوله را مشخص کنید و به بهترین شکل از آن کمک بگیرید.

داربست ها اصلی ترین گزینه انتخابی برای کار در ارتفاع هستند و به همین دلیل استفاده از تخته زیرپایی در مورد آنها طبیعی است. وقتی که انتخاب شما برای تخته کار رفتن به سراغ تخته روسی باشد، مطمئناً شرایط لوله فلزی و لوله صنعتی استفاده شده در آن با حالتی که از تخته های دیگر استفاده می کنید متفاوت خواهد بود. این می تواند روی مواردی مانند قیمت نهایی داربست و شرایط استفاده از آن تاثیر گذار باشد.

یکی از موارد مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشیم این است که قیمت لوله سیاه درزدار یا قیمت داربست فلزی می تواند روی هزینه نهایی پروژه تاثیر گذار باشد. برای تولید داربست های فلزی باید از شرکتهای فروش لوله و اتصالات داربست و همچنین از لوله فروشی مواد اولیه را تهیه می شود. حالا با در نظر گرفتن مواردی مانند ایمنی کار در ارتفاع و قیمت محصولات در شرکت‌های تولید کننده، قیمت محصول نهایی تغییر می کند.

خرید و فروش لوله و اتصالات داربست

خرید و فروش لوله و اتصالات داربست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.