images

خرید و فروش و اجاره داربست

خرید و فروش و اجاره داربست

خرید و فروش و اجاره داربست

 

داربست فلزی و کارهایی که با آن انجام می‌شود؛ خطرناک هستند. شما باید مهارت‌ها و توانایی‌های مناسب و لازم برای کار با آنها را با امنیت کامل داشته باشید.

یک ساختار موقت برای حمایت و پشتیبانی از دسترسی به سازه یا کار با آن است. نصب داربست فلزی معمولا در کار ساخت و ساز برای حفظ امنیت و سلامت کارگران استفاده می‌شوند. در واقع نصب داربست فلزی سازه را پایدار و ثابت نگه می‌دارد، زمانی که کار هنوز بر روی زمین یا در طبقات انجام نشده است.

اجزای آن، به عنوان مثال لوله‌ داربست، بست‌ها یا فریم‌ها و اجزای فلزی‌ای که از سر هم بندی آنها با هم  یک داربست فلزی تشکیل می‌شود

خدمات داربست فلزی برای کار بر روی سازه و پروژه‌ی ساختمانی و یا برچیدن آنها به طور موقت برای پشتیبانی و حمایت از آن سازه و افرادی که بر روی آنها با فاصله‌ی بیش از ۴ متر از سطح سازه کار می‌کنند؛ نصب می‌شود.

داربست نمای ساختمان ها : اینگونه داربست ها برای ساختمان های در حال ساخت اجرا می شود که به سنگ کارها / سیمان کارها / کامپوزیت کارها / جوش کارها / برق کارها و کسانی که احتیاج به دسترسی به فضای خارجی یک ساختمان دارند اجازه دسترسی می دهد . نکته ایمنی : برای ساختمان هایی که ارتفاع بالای ۳۰ متر را دارند اجرای عملیات کفراژ بندی برای مهار داربست نما الزامی است

 

انواع داربست

داربست ماژولار

دو نوع متداول داربست ماژولار مثلثی و چکشی است. نوع چکشی از اعضای افقی، عمودی و مغزی اتصال تشکیل شده است. این اجزا به راحتی و با ضربه چکش در هم چفت شده و برای اجرا نیاز به استادکار ماهر ندارند. از ویژگی‌ های این نوع از محصول، سبک بودن سازه و در نتیجه سهولت در حمل و نقل است.

نوع مثلثی، همانطور که از اسمشان پیداست از اتصال اجزا مثلثی شکل تشکیل شده‌اند. این نوع نیز مانند سایر انواع ماژولار به راحتی و بدون نیاز به نیروی متخصص و ماهر قابل اجراست. از ویژگی های این مدل از محصول ذکر شده، قابلیت اجرا در ارتفاع زیاد است. این نوع دارای میله‌های افقی و مایل، صفحه کف و پین‌های اتصال است.

 

خرید و فروش و اجاره داربست

خرید و فروش و اجاره داربست

اجاره یا خرید؟

مقیاس و مدت زمان انجام پروژه ساخت و ساز، عواملی موثر در تصمیم‌گیری خرید یا اجاره داربست هستند. قطعا خرید محصول مورد نظر مناسب شرکت‌هایی با پروژه‌های عظیم و مداوم است. زیرا خرید داربست مستلزم دارا بودن شرایط تخلیه و نصب آن است. همچنین برای نصب آن، باید از افراد ماهر و کارامد کمک بگیرید که به نوبه خود هزینه بر است. در مقابل از مزایای اجاره داربست این است که با اجاره آن، شرکت مربوطه ملزم به انجام کلیه امور نصب و برش داربست‌ها است. با این حال به خاطر داشته باشید اجاره این محصول برای مدت طولانی مقرون به صرفه نیست و در این صورت بهتر است به خرید آن فکر کنید

کاربرد‌های تجاری داربست

ساخت و ساز

داربست‌ها ابزاری ضروری برای صنعت ساخت و ساز هستند. با وجود جرثقیل‌های سنگین و نردبان‌های قابل تنظیم، استفاده از آن‌ها میسر شده است. نوع فلزی آن‌‌ها دارای محدودیت ارتفاع نیستند و برای آجر گذاری، گچ‌کاری دیوار، نصب پنجره‌ها و همه چیز لازم برای تکمیل قسمت بیرونی و گاهی اوقات داخل یک ساختمان استفاده می شوند.

تمیز کردن و نوسازی

کاربرد این محصول تنها به زمان ساخت و ساز محدود نمی‌شود. در هنگام نوسازی و تعمیر ساختمان نیز می‌توان از آن‌ها بهره برد. به عنوان مثال، به منظور تمیز کردن یا رنگ‌آمیزی نمای بیرونی ساختمان در ساختمان‌‌های مرتفع، ابزار کارامدی به حساب می‌آیند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.