داربست اسکافلد

داربست اسکافلد

داربست مثلثی یا اسکافلد مدلی از داربست های مدولار و موقت بوده می باشد که به دلیل استحکام و مقاومت بالا، برای استفاده در ارتفاعات بسیار زیاد مثل ساخت پل، مناسب است.

استفاده از ای مدل نسبت به سایر مدل های داربست، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر نیز می باشد.

نکته مهم در استفاده از این نوع داربست توجه به استحکام سطح زمین می باشد چرا که در صورت سفت نبودن سطح زمین، ممکن است بعد از انجام مرحله بتن ریزی، پایه های داربست در زمین فرو برودبه همین منظور لازم است قبل از نصب در زیر پایه ها، تخته های زیر پایی قرار داده شود.

کاربرد داربست اسکافلد معمولا در بالاترین بخش های ساختمان که به راحتی قابل دسترسی نیستند، می باشد. از دیگر کاربرد های آن، استفاده برای کفراژ بندی دال های بتنی را می توان اشاره نمود. همچنین در هنگام ساخت سقف های بزرگ با وزن بالا از این نوع داربست استفاده می شود.
مزایای اسکافلد به این شرح است:

  • عدم نیاز به استفاده از آچار های مختلف برای اتصال اجزای داربست به یکدیگر
  • امکان نصب توسط افراد آماتور و عدم نیاز به متخصص نصب
  • حمل و نقل اسان اجزا و اتصالات
  • سرعت نصب شدن بالا

اجزای تشکیل دهنده داربست اسکافلد عبارتند از: صفحه کفی، پین های داربست، پیچ تنظیم، میل مهار افقی و مایل.

داربست اسکافلدقیمت اسکافلد

قیمت داربست اسکافلد وابسته به جنس مواد مصرفی در ساخت آن دارد. معمولا طول عمر مفید داربست اسکافلد را، متریال و جنس مواد مصرفی سازنده آن، تعیین می کند. از دیگر عوامل موثر بر قیمت اسکافلد، وزن آن می باشد. برای ساختن این داربست، لوله های فلزی در اندازه های تعیین شده برش و با دستگاه جوش به یکدیگر متصل می شوند. میزان تحمل وزن این داربست ها در صورت تغییر در در نحوه اتصال لوله ها به یکدیگر می تواند تا ۱۴ تن افزایش پیدا کند. داشتن استحکام قابل قبول از دیگر فاکتور های اساسی در تولید این محصول است زیرا در صورت عدم توجه به ای مورد امکان بروز حادثه افزایش می یابد.
توجه داشته باشید به دلیل اهمیت بالا در کیفیت محصول برای استفاده، حتما این داربست را از مرکاز معتبر تهییه نمایید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات در زمینه خرید و قیمت داربست اسکافلد با مشاورین مجرب شهرآهن در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.