داربست مثلثی

داربست مثلثی از فریم هایی به شکل مثلث ساخته شده که دارای ابعادی 100 در 120 و یا 75 در 120 می باشد. داربست مثلثی به شگل نر و ماده به هم متصل می شود. در ادامه باید اشاره کرد که این نوع داربست یکی از کاربردی ترین داربست های حال حاضر است.

داربست مثلثی

مشخصات داربست های مثلثی

داربست های مثلثی عموما از لوله هایی ساخته می شوند که دارای اندازه های بسیار معین و دقیقی هستند.

لوله های داربست مثلثی به کمک دستگاه جوش به یکدیگر شده و به داربست مثلثی شکل می دهند. مسئله مهمی که در مورد ساخت و تولید داربست مثلثی وجود دارد این موضوع می باشد که، نباید لوله های دارای درز و شکاف در ساخت داربست مثلثی استفاده شود، زیرا استحکام لازم برای بتن ریزی را از دست می دهد.

 

کاربرد های داربست مثلثی

داربست مثلثی، دارای کابرد های بسیار زیادی است که یکی از نمونه های آن کفراژبندی دالان و یا زیر سازی برای پل ها است. به کارگیری از داربست مثلثی برای ساره هایی مثل زیرسازه های بتنی و دالان های بتنی پل فوق العاده مناسب و کاربردی است. پل داربستی جایگزین مناسب تری برای جک سقفی به حساب می رود.

در سالهای گذشته اخیر از کاربرد داربست مثلثی برای پروژه های ساختمانی و کارهای کوچک و بزرگ در ساخت بسار افزایش پیدا کرده است.

داربست مثلثی یکی از پربازده ترین داربست های حال حاضر از لحاظ کاربردی است.

داربست مثلثی یکی از مناسب ترین داربست هایی است که بازده کاری را برای کارکنان افزایش داده و بازدهی کار را بالا می برد

نام دیگر داربست مثلثی اسکافولد می باشد که از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار است و اطمینان کارگر و کارفرما را به هرشکل افزایش می دهد. تمام این موارد باید به متریال اولیه که از بهترین تولیدکنندگان تهیه می شود نیز توجه لازم نمود. داربست مثلثی می بایست کیفیت و مقاومت لازم را داشته باشد که با چندین بار استفاده، فرسوده و غیر قابل استفاده نگردد.

برخی از کارفرمایان علاقه مندند که لوازم و متریال داربست مثلثی خود را به صورت دست دوم تهیه کنند ولی بایه به این

نکته

نیز توجه نمود که حتما داربست خود را از شرکت های خریداری نمایید که قابل اطمینان بوده و لوازم فرسوده و بلا استفاده را به شما قالب نکنند. نکته دیگری که باید در مورد استفاده از داربست دست دوم مورد اهمیت قرار گیرد این است که به کار گیری از داربست مثلثی بی کیفیت سبب به وجود آوردن مخاطرات بسیاری برای کارکنان در هنگام کار می شود.

داربست مثلثی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.