داربست مثلثی

داربست مثلثی

داربست های مدولار(امگا یا اسکافلد):

داربست های مدولار در دو نوع داربست مثلثی و داربست چکشی ساخته می شوند.

جهت کفراژبندی انواع دال های بتنی تکراری و سقف های وسیع و سنگین بخصوص در ارتفاعات بالا نظیر پل ها می توان از سیستم داربست مثلثی استفاده کرد.

اتصالات این سیستم بدون نیاز به آچار توسط کارگر ساده باز و بسته می شودو نیاز به آموزش خاصی ندارد به راحتی می توان داربست مثلثی را نصب کرد.

باربری هر باکس مونتاژشده را بر حسب فاصله با یکدیگر و آرایش چیدمان می توان تا ۱۴ تن بر متر مربع افزایش داد.

پس از قرار دادن کفشک ها به فاصله ۱۲۰سانتیمتر از یکدیگر، مهارهای افقی به وسیله پین داربست بهم متصل می شوند، نصب مهار مورب مانع از لوزی شدن پلان آن می شود.

داربست مثلثیامگا

پس از رسیدن به ارتفاع مورد نظر سر جک های قابل رگلاژ را در جای خود قرار داده و با استفاده از چهار تراش چوبی،پروفیل،لوله و سولجر(به انتخاب وسلیقه خودتان) می توان به تیرریزی زیر سقف پرداخت .

پس از تراز کردن سقف توسط سرجک های قابل رگلاژ می توان اقدام به فرش قالب بتن ها برای اجرای قالب بندی سقف و کفراژکرد،(این مورد نیز می تواند به انتخاب پیمانکار با استفاده از قالب بتن – ورق فلزی- و یا تخته سه لایی اجرا گردد.)

هنگام نصب داربست مثلثی  توجه داشته باشید زمین کاملا سفت بوده تا هنگام بتن ریزی پایه داربست مثلثی به زمین فرو نرود. در صورتی که زمین سفت نباشد و امکان فرو رفتن پایه ها وجود داشته باشد می توانید زیر پایه ها تخته زیر پایی قرار داده و اطمینان بیشتری داشته باشید.

برای باز کردن بعد از بتن ریزی باید ارتفاع سر جک را با شل کردن مهره آن تا اندازه معین کم کرد پس از شل شدن سر جک ها قالب ها به راحتی از زیر سقف خارج می شوند.

موقع باز کردن به راحتی می توان روی داربست ها ایستاد.

برای راحتی خود می توانید از تخته زیر پایی استفاده کنید تا راحت تر و با اطمینان بیشتری کار کنید.

باید توجه کرد سیستم  داربست مثلثی علاوه بر سادگی،دوام و ارزان بودن نسبت به داربست های سنتی بخاطر لوله های مورب با فاصله کم  کاربرد چندانی در نمای ساختمان ندارد و باید از داربست های چکشی استفاده کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.