فروش اتصالات داربست

فروش اتصالات داربست


فروش اتصالات داربست

داربست، یکی از اصلی‌ترین ملزومات ساختمانی است که سهم به‌سزایی در ایجاد سازه دارد. استفاده از این محصول، اهمیت زیادی دارد؛ چرا که باعث می‌شود کارگران، جهت نماسازی یا تعمیر و بازسازی نمای جانبی ساختمان، به راحتی به دیوار دسترسی داشته باشند.

جهت استفاده از داربست، به لوازمی نیاز داریم. کیفیت این لوازم باید به گونه‌ای باشد که بتواند داربست را به خوبی مهار کند.

فروش اتصالات داربست

فروش اتصالات داربست

معرفی لوازم داربست

در ادامه به معرفی لوازم داربست می‌پردازیم:

لوله داربستی

لوله‌ی داربست، یکی از مهم‌ترین اجزای لوازم داربست است. این لوله در ضخامت‌های 2، 2.30 ،2.50 و 3 میلی‌متری با وزن‌های 14، 16، 17 و 21 کیلوگرمی است که هرچه ضخامت محصول افزایش پیدا کند، قیمت لوله‌ی داربستی هم بالطبع بیشتر خواهد شد.

استفاده از لوله‌ی داربستی، مزایای بسیاری به همراه دارد که عبارتند از:

  • قابلیت نصب آهن
  • استحکام و دوام بالا
  • استفاده از پیچ و اتصالات به جای استفاده از جوش و الکترود
  • استحکام بالا در برابر خمش، کشش و پیچش

از نظر وزن، لوله‌ی داربستی به دو نوع سبک و سنگین تقسیم می‌شود. در نظر داشته باشید که در انتخاب خرید لوله‌ی داربستی، شرایط محیطی و هوایی در نظر گرفته شود. انتخاب بهترین نوع لوله‌ی داربستی، اهمیت زیادی دارد؛ چرا که از مخاطراتی مانند سقوط داربست و همچنین احتمال خطر برق گرفتگی، جلوگیری می‌کند.

انواع بست و اتصالات

یکی از موارد مهم در پایه‌سازی و استحکام داربست، استفاده از انواع مختلف بست و اتصالات است. این بست‌ها لوله‌های داربستی را از زاویه‌های مختلف به هم متصل می‌کنند و نقش مهمی در ساخت یک سازه‌ی داربستی مقاوم دارند. برای اتصال لوله‌های داربستی، به انواع بست نیاز است که در ادامه به صورت جزئی در مورد هر کدام صحبت می‌کنیم.

بست تک پیچ یا قائم

برای نگهداری انواع لوله‌های صنعتی و گالوانیزه، از بست تک‌پیچ استفاده می‌شود. در اتصال لوله‌هایی که  به صورت قائم هستند، بست تک‌پیچ، کاربرد فراوانی دارد. همچنین، به عنوان دست‌گیره یا دست‌آویز در ارتفاع، هنگام تمیزکردن نمای ساختمان، از این نوع بست استفاده می‌شود.

بست دوپیچ

یکی دیگر از بست‌های مهم و قابل استفاده در داربست، بست دوپیچ است. از بست دوپیچ، در قسمت‌هایی استفاده می‌شود که لازم باشد دو اتصال را به‌ صورت عمود بر هم متصل کنیم. علاوه بر این، زمانی که سرعت اجرای پروژه برای ما مهم باشد، استفاده از بست دوپیچی ضروری است.

نکته‌ی مهم این است که جنس بست دوپیچ از فولاد با درصد کربن بالا است؛ چرا که در محل اتصال دو لوله که مرکز تجمع تنش است، اتصال باید مقاوم باشد که بتواند در برابر فشار یا خمش یا پیچش، مقاومت کند و نشکند.

فروش اتصالات داربست

فروش اتصالات داربست

بست چهارپیچ

بست چهارپیچ، یکی از بست‌های پُرکاربرد در سازه‌های داربستی و گلخانه‌ای است. استفاده از این بست باعث می‌شود که سازه، استحکام بالایی داشته باشد. در سازه‌های خرپا که به صورت مُدوّر هستند و یا سازه‌هایی که اشکال هندسی نامنظم دارند، از این بست استفاده می‌شود.

از مهم‌ترین مزیت‌های بست چهارپیچ نسبت به سایر بست‌ها این است که در این بست، می‌توان لوله‌ها را در زوایای گوناگون به هم متصل کرد.

بست مغزی

نوعی از بست مورد استفاده در داربست است که درون لوله قرار می‌گیرد. نحوه‌ی کار این بست به این صورت است که در محل تقاطع دو لوله قرار می‌گیرد و اتصال را مستحکم می‌کند.

بست کف‌گیر

بست کف‌گیر برای اتصال لوله به تکیه‌گاه در کف زمین قرار دارد. جنس این بست‌ها به صورتی است که از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. نکته‌ی مهم در زمان استفاده از بست کف‌گیر این است که هنگام استفاده از آن، محل مورد نظر نباید سرامیکی باشد؛ چرا که احتمال لغزش سطح وجود دارد.

بست H یا آهنگیر

این نوع بست به دلیل شکل ظاهری آن به بست H شناخته می‌شود. بست آهنگیر یا H در اصل قطعه‌ای است که در ساخت سازه‌ی خرپایی برای ساخت نما کاربرد دارد.

نحوه‌ی استفاده از این بست به این صورت است که از یک طرف به لوله‌ی داربستی و از جهت دیگر به تیرآهن مورد استفاده در سازه متصل می‌شود. در قسمت‌هایی که لازم باشد سازه‌ی داربستی به تیکه‌گاه متصل شود، از این نوع داربست استفاده‌ی زیادی می‌شود.

فروش اتصالات داربست

فروش اتصالات داربست

نکات مهمی که در زمان نصب داربست باید رعایت شود

  • پایه‌های عمودی در استحکام داربست، نقش مهمی دارند. در نصب داربست، فاصله‌ی بین پایه‌ها 2 میلی‌متر است که حتما باید این فاصله‌ی استاندارد رعایت شود تا خطری پیش نیاید.
  • بست‌هایی که برای اتصالات داربست انتخاب می‌شوند، بهتر است از جنس چُدن باشند و همیشه روغن‌کاری شوند.
  • هنگام نصب داربست، باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنید و حتماً با دقت بررسی کنید که بست‌ها محکم باشند.
  • زمانی می‌توان گفت که یک داربست استاندارد و باکیفیت است که تمامی پایه‌ها در یک خط مستقیم مشاهده شوند.

قیمت لوازم داربست

قیمت لوازم داربست، مانند بسیاری از محصولات دیگر، مُدام در حال تغییر است. بنا بر این، نمی‌توان قیمت ثابتی برای این محصولات فولادی در نظر گرفت.

چگونه یک شرکت معتبر در زمینه فروش لوازم داربست انتخاب کنیم؟

خرید لوازم داربستی باید با آگاهی لازم انجام شود؛ در غیر این صورت، به احتمال زیاد، هم از لحاظ انتخاب مواد اولیه و هم از نظر نحوه‌ی بستن بخش‌های مختلف داربست، دچار مشکل خواهید شد. بنابراین، بهتر است لوازم داربست را از شرکت‌های بازرگانی معتبر همچون لوازم داربست عرشیا خریداری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.