فروش لوله داربست در تهران

فروش لوله داربست در تهران


فروش لوله داربست در تهران

عملیات ساختمان‌سازی بدون وجود داربست می‌تواند بسیار پرخطر و یا حتی غیرممکن باشد. داربست از اتصال لوله‌هایی با سایز های مختلف می باشد که در محل ساختمان‌سازی نصب می‌شود و به کارگران و مهندسان این امکان را می‌دهد تا با راحتی مراحل ساخت پروژه را کامل کنند.  اما سوالی که پیش می‌آید این است که قیمت فروش لوله داربست و قیمت نهایی داربست چگونه حساب می‌شود. جواب این سوال را در ادامه مطلب بررسی خواهیم کرد.

فروش لوله داربست در تهران

فروش لوله داربست در تهران

تاثیر مشخصات داربست بر قیمت فروش لوله داربست

لوله‌ داربست معمولا دارای ارتفاعی متغیر بین 3 الی 6 متر است. قطر داخلی لوله داربست 48 میلیمتر و ضخامت آن تا حدود ۵ میلیمتر هم می‌رسد که به همین نام دیگر لوله داربست لوله 5 می باشد. برای داربست‌هایی که در شرایط آب‌وهوایی مرطوب هستند، لوله‌های داربست گالوانیزه استفاده می‌شوند تا دچار زنگ زدگی ، خوردگی و فرسایش نشوند.

در برخی موارد نیز برای افزایش دید داربست توسط افراد عادی، لوله‌های آن را رنگ می‌کنند. همه موارد ذکر شده باعث متغیر شدن قیمت این لوله می‌شود و از این جهت از مشخصات لوله داربستی به عنوان شاخصی برای سنجش قیمت آن استفاده می‌کنند.

قیمت لوله داربست

قیمت لوله داربست براساس معیارهای و مشخصات مختلفی تعیین می‌گردد. ضخامت لوله داربست، قطر و طول آن عوامل مهمی هستند که با توجه به آنها قیمت لوله داربست برآورد می‌شود. به دلیل تنوع در مشخصات لوله داربستی، این لوله‌ها قیمت ثابتی ندارند.

یکی از عوامل مهم قیمت گزاری لوله داربست کیفیت و اندازه آن می باشد اما به صورت کلی معیار قیمت لوله داربست همان مواردی است که در بالا به آن اشاره گردید.

لازم به ذکر است عوامل دیگری همچون گالوانیزه بودن یا نبودن لوله داربستی، رنگ لوله‌ها، اجزای تشکیل دهنده داربست نظیر کفشک‌ها و بست لوله داربست ، و نوع داربستی که قرار است اجرا شود نیز خواه ناخواه بر قیمت نهایی لوله داربستی و نحوه محاسبه آن تاثیر می‌گذارند.

لوله‌های داربست می بایست به صورت استاندارد و محکم ساخته شوند و نصب آنها می‌بایست توسط افراد متخصص صورت گیرد. نکته مهم اینکه قیمت لوله داربستی باید از منابع مورد اطمینان استعلام شود و هرگز نباید به منابعی غیر از آنها استناد کرد.

لوله داربست چیست ؟ و چه کاربردی دارد ؟

داربست یک سازه چوبی یا فلزی موقتی می باشد که برای دسترسی به نقاط دشوار در ارتفاعات و  به هنگام ساخت یا تعمیر ساختمان‌ها و یا دیگر سازه‌ها استفاده  می شود.

لوله داربست ها که از فلز و یا چوب  ساخته می‌شوند گاها به عنوان تکیه‌گاه برای بخشی از دیگر سازه‌ها هم استفاده می‌گردد. ساخت لوله داربست ها مهارت ویژه‌ای نیاز دارد به این دلیل که در صورت فروریختن یک داربست خطر تلفات جانی بسیار زیاد است.

داربست های فلزی معمولا بصورت لوله های ۶متری،۳متری و قالب و بست تشکیل می گردند. ولی چون ساختمانها در متراژهای مختلفی ساخته شده اند لوله هایی با متراژهای کوچکتر وبزرگتر نیز در نصب داربست کاربرد دارند. یکی از ویژگی های داربست خوب داشتن فاصله مناسب با بدنه است که این مورد یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت داربست می باشد..

انواع داربست کدام است ؟

داربست فلزی : داربست ‌های فلزی از لوله‌های فولادی با قطر 48/3 میلیمتر ساخته می شود که به آن‌ها لوله 5 سانتیمتری گفته ‌می‌شود. لوله‌ها باید حداقل ضخامت چهار میلیمتری داشته باشند و به وسیله بست‌های مناسب به هم متصل شوند.

داربست چوبی : این نوع داربست‌ها معمولا ثابت هستند و از نردبان‌های مخصوص، تخته یا پل برای ساختن آن‌ها استفاده ‌می‌شود.

داربست پایه‌دار: از داربست‌های پایه دار زمانی که هدف، راه اندازی سریع داربست است استفاده ‌می‌شود.

فروش لوله داربست در تهران

فروش لوله داربست در تهران

مهم‌ترین خطر‌های فروش لوله داربست غیر استاندارد

خطر سقوط از ارتفاع:

در صورتی که در همه نقاط داربست از حفاظ‌ های ایمنی مخصوص استفاده نشود خطر سقوط از ارتفاع افرادی که از داربست بالا و پایین ‌می‌روند را تهدید ‌می‌نماید.

احتمال برخورد سر با اشیاء:

به منظور پیشگیری از این اتفاق باید در قسمت بالایی داربست تور ایمنی نصب شود . همچنین افراد مشغول به کار در سکو باید حتما از کلاه‌ایمنی و چانه‌بند استفاده نمایند.

خطر برق گرفتگی:

ممکن است که داربست در کنار سیم‌های برق برپا شود. در این صورت باید با اقداماتی نظیر رعایت فاصله ایمنی از خطوط انتقال برق، به منظور جلوگیری از برق گرفتگی اعمال گردد.

خطر ریزش داربست:

ریزش داربست نه تنها کارگران بلکه سایر افراد در صحنه را نیز ‌می‌تواند با خطر مواجه نماید. از این رو با استفاده از ابزار مناسب و اطمینان از اتصال لوله‌ها و رعایت نکات ایمنی از استحکام داربست اطمینان حاصل فرمایید.

بازرسی لوله داربست چیست ؟

وظیفه بازرسی از داربست برعهده ناظر داربست است. ناظر باید هر هفته داربست را چک کند و نتیجه بررسی را در دفتر مربوطه ثبت کند. علاوه بر این، در موارد ذکر شده در زیر نیز داربست باید مورد بررسی قرار گیرد:

  • قبل از نصب
  • بعد از  شرایط نا‌مناسب جوی
  • بعد از اینکه داربست دچار صدمه و حادثه شد
  • بعد از صورت گرفتن تعمیرات

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با داربست عرشیا در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.