download 1

قیمت لوله داربست

قیمت لوله داربست بر اساس عواملی همچون جنس لوله ، سایز لوله ، ضخامت لوله و در نهایت وزن لوله داربست تعیین میگردد. همچنین کیفیت و استحکام لوله داربست بر قیمت آن تاثیر مستقیمی میگذارد.

قیمت لوله‌ی داربست را معیارها و عوامل مختلفی تعیین می‌کنند. از جمله این معیارها می‌توان به:

 • اندازه‌ی طول لوله‌ی داربست

طبیعی است که در هر واحد از طول، مواد بیش‌تری از فلز (در این‌جا فولاد) به کار می‌رود. این یعنی هر چه طول بزرگ‌تر باشد، به فولاد بیش‌تری نیاز داریم. پس هر چه لوله طول بلندتری داشته باشد، قیمت آن بالاتر می‌رود.

 • قطر لوله‌ی داربست

قطر لوله، فاصله‌ی عرضی آن است. هر چه لوله قطر بزرگ‌تری داشته باشد، قیمت آن بالاتر می‌رود.

 • ضخامت لوله‌ی داربست

ضخامت لوله، اندازه‌ی اختلاف بین قطر خارجی لوله با قطر داخلی آن است. به عبارت بهتر، ضخامت لوله، اندازه‌ی گوشت لوله است. پیداست که هر چه لوله ضخامت بیش‌تری داشته باشد، قیمت آن بالاتر می‌رود.

 • وزن لوله‌ی داربست

هر چه لوله سنگین‌تر باشد، قیمت آن بالاتر می‌رود. اصولاً لوله‌های فولادی با وزن به فروش می‌رسند. وزن لوله‌های فولادی مانند استیل و گالوانیزه با دانستن ابعاد لوله و نیز چگالی فولاد، از طریق فرمول‌های ریاضی نیز قابل محاسبه خواهد بود.

 • جنس و کیفیت لوله‌ی داربست

هر چه از مواد اولیه با کیفیت‌تری در ساخت لوله استفاده شود، قیمت آن بالاتر می‌رود. به عنوان مثال اگر بخواهیم لوله فولادی در برابر رطوبت مقاومت بیش‌تری داشته باشد و زنگ نزند، باید از نوع استیل یا گالوانیزه استفاده کنیم که قیمت بالاتری دارد.

 • روند و پروسه‌ی ساخت لوله‌ی داربست

هر چه روند بیش‌تر و پیچیده‌تری برای ساخت لوله‌ به کار رود، قیمت آن بالاتر می‌رود. روندهای پیچیده‌تر، پروسه‌هایی هستند که یا زمان بیش‌تری را به خود اختصاص می‌دهند و یا این‌که انرژی زیادی برای انجام آن‌ها مورد نیاز است. در هر صورت محصولی که تولید می‌شود نرخ بالاتری از منابع را نسبت به محصولات با پروسه‌ی ساده‌تر به خود اختصاص می‌دهند.

قیمت لوله داربست اسکافلد

اسکافلد به معنی لوله است و وقتی می‌گوییم اسکافلدینگ، به سیستم‌های داربست بندی در اشکال و ساختارهای مختلف اشاره می‌کنیم. اسکافلد انواع مختلفی دارد. از جمله:

 • اسکافلد مثلثی مدولار
 • اسکافلد چکشی ستاره‌ای
 • اسکافلد چکشی کاپلاک
 • شورینگ

در هر کدام از این طرح‌ها و مدل‌ها، قیمت متفاوتی از اسکافلد به دست می‌آید. چرا که ابعاد و وزن مختلفی از لوله‌ی اسکافلد در هر طرح به کار می‌رود.

برای اجرای اسکافلد بندی باید مراحل زیر طی شوند:

محلی که می‌خواهیم آن‌جا اسکافلد بندی را اجرا کنیم، باید زمین سفت و ترازی داشته باشد تا فشار وارده به تمام لوله‌ها یکسان باشد. در صورتی که چنین نباشد، در مراحل بعدی به مشکل می‌خوریم.

 1. ابتدا باید چهار عدد پاشنه روی زمین تراز شده، به شکل مربع قرار دهیم.
 2. در مرحله‌ی بعدی چهار میل مهار را به صورت مربع روی پاشنه‌ها نصب کنیم. (نصب با کمک بست داربست صورت می‌گیرد.)
 3. یک میل مهار به صورت اریب نصب می‌گردد.
 4. پایه‌های داربست مثلثی را داخل پاشنه‌ها نصب می‌کنیم. برای فیکس کردن از ۴ پیچ تنظیم استفاده می‌شود.
  قیمت لوله داربست

  قیمت لوله داربست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.