مزایای داربست مدرن نسبت به داربست سنتی

داربست اسکافلد

مزایای داربست مدرن نسبت به داربست سنتی

بامبو ، پالت چوبی و طناب لوازمی است که در لوله داربست های سنتی استفاده می شود . به دلیل وجود اشکالاتی مانند به کارگیری نیروی کار ، وقت و پول به تدریج این داربست ها کنار گذاشته شدند . ایمنی کارگران همچنین هنگام نصب داربست در اطراف هر سازه ای برای اهداف ساخت و ساز یا نوسازی یکی از نگرانی های اصلی است .

با توسعه منظم فناوری ، متخصصان به تدریج ایده داربست های سنتی را تغییر داده و داربست مدرن ساخته شده از فلز مقاوم و ضد زنگ را معرفی کرده اند .

این متشکل از داربست ، صفحه شاتر ، سیستم کاپلاک ، جک پایه ، جام پایین ، صفحه پایه ، داربست چالی و جک U Head است که در مجموع به آن ها اتصالات داربست گفته می شود . لوازم جانبی داربست مانند Prop Nut ،Ledger Blade ، Coupler ، Prop Sleeve ،Joint Pin  ،  Jack Nut،  Jack Handle،Top Cup ، Wing Nut و … نیز برای نصب نصب ایمن و محکم داربست مورد نیاز است .

مزایای داربست مدرن نسبت به داربست سنتی

مزایای داربست مدرن نسبت به داربست سنتی

مزایای داربست مدرن نسبت به داربست سنتی :

ساخته شده توسط یک نفر : این فقط مسئله زمان است که لوله داربست های مدرن را می توان توسط یک نفر به راحتی نصب کرد . اگر شخص روش مونتاژ اتصالات و لوازم جانبی را به درستی بشناسد ، طول برج مسئله ای نیست .

وزن سبک : اتصالات و لوازم جانبی سبک تر هستند ، بنابراین این امر به معرفی داربست قابل حمل برای سایت های ساختمانی کمک می کند که به ساخت و سازهای بیشتری مانند پل احتیاج دارند .

( مزایای داربست مدرن نسبت به داربست سنتی )

سرعت بیشتر : زمان نصب کاهش یافته و به شروع سریع کار ساخت کمک می کند . احتمال خطاها نیز کاهش یافته است ، بنابراین احتمال وقوع حوادث در سایت های ساختمانی نیز کاهش یافته است . به عنوان نصب ، داربست نیز می تواند پس از اتمام کار در مدت کوتاهی تخریب شود .

ضد زنگ بودن : استفاده از فلز غیر آهنی یعنی آلومینیوم در ساخت ، اتصالات و لوازم جانبی و لوله داربست را در برابر خوردگی بسیار مقاوم و از نظر ماهیت با دوام می سازد . بنابراین ، به عنوان یک سرمایه گذاری ، می توان از این ها برای سال های آینده نیز استفاده کرد .

کار آسان برای آماتورها : دلیل محبوبیت محصولات و اتصالات داربست مدرن این است که نصب به تیمی متشکل از افراد ماهر و با دانش نیاز ندارد . با یک روش ساده ، یک نفر می تواند در کمترین زمان یک ساختار داربست تقریباً 30 فوت را بسازد .

امکان اصلاح برج به روش اشتباه وجود ندارد . بنابراین ، احتمال تصادفات به حداقل می رسد و باعث صرفه جویی در وقت ، کار دستی و سرمایه گذاری پولی می شود .

مزایای داربست مدرن نسبت به داربست سنتی

مزایای داربست مدرن نسبت به داربست سنتی

 

داربست مدرن به یک مزیت برای بخش ساخت و ساز تبدیل شده است زیرا این موارد در از بین بردن اتلاف وقت ، کار و پول در نصب ساختار لوله داربست کمک کرده است . مشکل موجود در پایه ناهموار نیز برطرف شده است زیرا این پاها دارای پای قابل تنظیم برای غلبه بر چنین مسائلی هستند .

تولید کنندگان داربست و اقلام کرکره ای نیز با در دسترس بودن اتصالات و محصولات سفارشی تسهیل می کنند تا دقیقاً نیازهای مناطق کاربرد را برآورده کنند . علاوه بر این ، این ها به پیشرفت در بخش ساخت و ساز و املاک و مستغلات کمک کرده است . کار ساخت و ساز و بازسازی در مقیاس بزرگ نیز ساده و از نظر زمان کارآمد شده است .

( مزایای داربست مدرن نسبت به داربست سنتی )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *